niedziela, 19 maja 2013

Alfabet [TAG]

Zostałyśmy nominowane do tagu, stworzonego przez: http://tworczosc-qani.blogspot.com


Zasady: 

-Na każdą literę alfabetu musisz przypasować słowa z kategorii, która Cię interesuje. (np. anime, manga, książki, kosmetyki itp.), musi być tematycznie.
-Ma to być pierwsze słowo jakie przyjcie Ci na myśl z tej kategorii. 
-Nominować 10 blogów które Twoim zdaniem na to zasługują.
-Poinformować o tym fakcie autorów nominowanych blogów.

No to tak, bierzemy dwie osobne kategorie, J-rock i K-pop. Michiko bierze j-rock, a Yumi k-pop.
+(Sawao zmieniła nick na Michiko.) 

Michiko:

A - Antic cafe

B - Born
C - Cindykate
D - Dir en grey
E - Exist trace
F - Flower Travellin' Band
G - Golden bomber
H - Himi Ichigo
I - Irokui
J - Janne Da Arc
K - Kanrra
L - LM.C
M - Matenrou opera
N - Nogod
O - One Ok Rock
P - Phantasmagoria
R - Royz
S - ScReW
T - The gazette
U- Unsraw
W -
X - X Japan
Y - Youthquake
Z - Ziggrat


Yumi:

A – allkpop
B – Block B
C – C-Clown
D – Dongho
E – EXO
F – F(x)
G – G-Dragon
H – hyung
I – Infinite
J – JR
K- Korea
L – Lime
M - Minhyun
N – NU’EST
O – Opera (piosenka SuJu)
P – Party all the time (piosenka U-KISS)
R - Ren
S – Super Junior
T – T.O.P
U – U-KISS
V - VIXX
W - Woo Sung-hyun (Kevin z U-KISS)
X - Xiumin
Y - Yoseob
Z - Zelo


Nominacje dla:
http://moekyuna.blogspot.com/
http://asiaent.blogspot.com/
http://our-korean-dreams.blogspot.com/
(Znów mniej blogów, za co przepraszam!)


No, to tyle, na koniec dodam piosenkę od LC9, zespołu, który w tym miesiącu zadebiutował.


Sztuki walki

Sztuki walki - są sposobami walki wręcz, czasami z użyciem broni białej. Podstawą nauki wszelkich sztuk walki jest trening, który zazwyczaj uczy umiejętności samokontroli wybuchów agresji, samoobrony, poprawia wydolność organizmu oraz redukuje poziom strachu.
Najsłynniejsze japońskie sztuki walki:
- Aikido
- Judo
- Karate
- Sumo
- Kenpo
Postanowiłam napisać o aikido,ponieważ tę sztukę walki trenuję od prawie roku.
Aikido ma swoje początki na przełomie XIX i XX wieku,a tzw. ojcem aikido nazywamy Morihei Ueshibę.
Morihei nauczał, że pomimo znaczenia doskonałego opanowania techniki, nie jest to ostateczny cel treningu. Uczył, że wartości poznawane poprzez trening fizyczny są uniwersalne i powinny być używane we wszystkich aspektach życia. Powiedział kiedyś, że uczy swoich uczniów nie tego, jak poruszać nogami, lecz jak poruszać umysłem.
Wśród szkół aikido panuje wielkie zróżnicowanie pod względem nacisku kładzionego na technikę, wartości i elementy duchowe. W dużej mierze zależy to od okresu, w którym twórca danego nurtu ćwiczył pod kierunkiem Ueshiby. W miarę postępu lat jego styl stawał się bardziej miękki, płynny i wymagał coraz mniej siły fizycznej. Od jego śmierci powstało wiele interpretacji tego faktu. Niektórzy twierdzą, że był to wynik przesunięcia jego koncentracji na duchowe aspekty sztuki, podczas gdy inni uważają, że był to naturalny efekt coraz większej biegłości Ueshiby w wykonywaniu technik. Wynikiem tych zmian jest to, że wcześni uczniowie Ueshiby przeważnie koncentrują się na fizycznym wymiarze technik, podczas gdy uczniowie z ostatniego okresu jego życia w większym stopniu zwracają uwagę na wymiar duchowy. Nie jest to jednak ogólnie obowiązująca reguła, szczególnie, że konkretne podejście zależy od każdego nauczyciela. Część aikidoków uważa „fizyczne – duchowe” za sztuczny rozdział lub nieudaną próbę kategoryzacji stylów aikido.

Ubiór



W treningu aikido wykorzystuje się keikogi (niekiedy nazywane również aikidogi). Jest to ubranie do treningu, podobne do stosowanych w innych sztukach walki, najczęściej w kolorze białym. Krojem jest zbliżone do keikogi stosowanego w treningu judo, rzadziej karate. W części dojo skraca się lub zawija rękawy, żeby uniknąć kontuzji palców przy technikach z chwytem za nadgarstek.
Częścią stroju w aikido jest hakama szerokie plisowane spodnie, najczęściej czarne lub granatowe. Wywodzą się one bezpośrednio z tradycji samurajów, z których wyżej postawieni wojownicy nosili takie spodnie jako element ubioru wojskowego, który był dla nich często też codziennym strojem. Dla sztuki walki ma to znaczenie, gdyż kryją ruchy nóg, co utrudnia rozpoznanie zamiarów przeciwnika. Tradycyjnie do jej noszenia są uprawnieni posiadacze stopni mistrzowskich (dan), ale reguły znacznie różnią się między poszczególnymi dojo, nawet w ramach jednej organizacji. W Polskiej Federacji Aikido oraz AAi Polska do noszenia hakamy są uprawnieni adepci od stopnia 2 kyu. W Polskie Unii Aikido do noszenia hakam są uprawnieni wszyscy mistrzowie, oraz uczniowie posiadający 1 kyu, z uprawnieniami instruktorskimi.
Pas (obi) owija się dwukrotnie wokół ciała. Tradycyjną praktyką jest noszenie czarnego pasa w przypadku stopni dan i białego dla stopni kyu. Część dojo używa kolorowych pasów dla rozróżnienia stopni uczniowskich, w celu łatwiejszego dostosowania poziomu ćwiczących i ułatwienia prowadzenia treningu. Kolory pasów są wówczas identyczne jak w judo:(dla dzieci) 14 kyu - biały pas, 13 kyu – biały pas + żółta naszywka, 12 kyu - biały pas + brązowa naszywka, 11 kyu – żółty pas, 10 kyu – pomarańczowy pas, 9 kyu – zielony pas, 8 kyu – niebieski pas, 7 kyu – brązowy pas, 6 kyu - biały pas + brązowa naszywka.(dla dorosłych) - 6 kyu- żółty pas, 5 kyu pomarańczowy pas, 4 kyu - zielony pas, 3 kyu - niebieski pas, 2 kyu - brązowy pas, 1 kyu - biały pas + brązowa naszywka, 1 dan - czarny pas.
Mistrzowie ze starszymi stopniami dan zamiast pasa często noszą pod hakamą szarfę zwaną oiguri.

Broń
Trening z bronią w ramach aikido obejmuje najczęściej ćwiczenia z krótkim kijem jo, drewnianym mieczem bokken i nożem tanto (najczęściej drewniana imitacja). Nauka obejmuje kata z bronią oraz techniki polegające na odebraniu broni lub powstrzymaniu ataku uzbrojonego przeciwnika, co spaja w całość treningi z bronią i bez niej. Celem ćwiczeń z bronią jest lepsza koordynacja ciała, właściwe wyczucie dystansu oraz zrozumienie logiki technik. Część technik (np. z prostym uderzeniem na korpus) wykonuje się zarówno bez broni, jak i z tanto. Wielu nauczycieli ilustruje wyjaśnienia technik aikido za pomocą kata z bokkenem lub jo.








No to tyle. Dodam,że post nie powstałby bez pomocy wikipedii XD Chcecie może jeszcze dawkę informacji na temat jakiejś innej sztuki walki ? Jeśli tak to jakiej ? Piszcie.



środa, 1 maja 2013

Evo Nine


Witam. W tej notce chcę wam przedstawić tajski zespół Evo Nine.
Od razu piszę, ze informacji nie będzie dużo, bo nie mogę znaleźć żadnej angielskiej strony gdzie takowe znajdę, a wszystko jest po tajsku.

Od lewej: Andrew, Nick, Best, Wang, Gun, Rodtank, Feem.
Jak widać, członków jest 7.

1. Andrew (raper)


2.Nick

3.Best (lider)

4.Wang (było dopisane, że jest/był studentem medycyny.. nie wiem czy tłumacz mi dobrze tłumaczy)

5. Gun (najmłodszy w grupie)

6. Rodtank (główny wokal w zespole)

7. Feem
Zadebiutowali 15 marca, tego roku z piosenką 'Make you dance':



Dziś wyszedł ich nowe MV 'Supermen':


O płytach (nawet nie wiem czy są) nic mi nie wiadomo.
Osobiście bardzo podoba mi się to co tworzą, za wiele tutaj nie napisałam, ale chodziło jedynie o przedstawienie zespołu.. według mnie są za mało znani.