sobota, 27 października 2012

Cosplay.

Hej ! To znowu ja. Mam dzisiaj jakąś wielka wenę na pisanie.Pisałam już trochę o Japonii,więc postanowiłam trochę odpłynąć w tematy mangi i anime,a dokładniej Cosplayu.

W internecie można znaleźć wilele na ten temat np. :

'Cosplay (z ang. costume playing – przebieranie) – znajdujące korzenie w japońskiej kulturze przebieranie się za postacie z mangi, anime, gier komputerowych i filmów.
W wielu krajach odbywają się konwenty fanów mangi oraz anime oraz festiwale z konkursami na cosplayowe kostiumy. Stroje powinny być przygotowane własnoręcznie. Prezentacje kostiumu trwają od minuty do pięciu.'

'Jest to popularna szczególnie wśród fanów mangi i anime przebieranie się w kostiumy swoich ulubionych bohaterów. Prócz wykonania stroju, należy również odegrać jakąś scenkę. Cosplaye powinny być wykonywane samodzielnie, kupione już gotowe cieszą się mniejszym szacunkiem. Zjawisko to pochodzi z Japonii, gdzie jest bardzo popularne. W Polsce cosplaye można obejrzeć na konwentach, czyli zjazdach miłośników M&A'

A co Wy sądzicie o cosplayach ?, Robiliście jakiś ? Co Waszym zdaniem jest najważniejsze na cosplayu ?
Dorzucam Wam jeszcze kilka zdjęć dobrze zrobionych cosplayów.^^I jeszcze filmik o tym jak wypadają cosplaye w Polsce,hmm no właśnie jak,moim zdaniem słabo,a Wy co o tym sądzicie ?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz