piątek, 8 marca 2013

''W drodze na Hokkaido''

Dawno nic nie pisałam,z powodu dłuższego braku internetu .____. No,ale wreszcie powracam z całym wachlarzem pomysłów na poszerzenie waszej wiedzy.
W tej notce chciałabym przedstawić Wam swoją opinię na temat książki ''W drodze na Hokkaido'' i trochę samych faktów o niej.
Autorem tej prostej,acz niebanalnej książki jest kanadyjski pisarz Will Ferguson.
''W drodze na Hokkaido''- książka ta ukazuje Japonię zupełnie inną niż widzą ją osoby do granic możliwości zafascynowane jej kulturą.Odsłania ona przed czytelnikiem drugie,już nie tak idealne oblicze Japonii.
Przeszukując internet znalazłam krótkie,ale dosadne streszczenie książki,które tak bardzo wciąga,że ma się ochotę na jej przeczytanie :
''Nie mniej entuzjazmu niż dziwaczne teleturnieje i maleńkie gadżety wywołuje u Japończyków święto wiśniowych kwiatów,którego obchody przesuwają się z południa na północ.Will Ferguson postanowił zostać najprawdopodobniej pierwszą w historii osobą,która przemierzy autostopem Japonię,próbując przy tym dotrzymując kroku zakwitającym kwiatom wiśni.Wyrusza z przylądka Sata i zmierza w stronę wyspy Hokkaido. Przeżywa po drodze mnóstwo przygód,poznaje ludzi cudownych i cudacznych,na własnej skórze doświadcza tego,co jest istotą japońskiej kultury. W drodze na Hokkaido to reportaż z tej niezwykłej podróży;to jeden z najzabawniejszych i najbardziej pouczających tekstów o Japonii,jakie dotychczas napisano.''
W dobie,kiedy każdy może wyjechać,nawet w najbardziej egzotyczne zakątki świata,a także napisać książkę podróżniczą,ciężko jest znaleźć,odróżnić i przede wszystkim docenić DOBRY reportaż z podróży.
Z ręką na sercu moge polecić tą książkę każdemu.Można się przy niej uśmiać,ale i popłakać.U wielu ludzi zafascynowanych Japonią może zmienić kąt patrzenia na ten kraj,a wszystkim pozostałym powiększyć wiedzę na temat kraju,który choć bardzo ucywilizowany,to jednak wciąż tajemniczy i zaskakujący.
Niewątpliwie jest to książka,która urzeknie wielu ludzi tak jak urzekła mnie.1 komentarz: