sobota, 26 stycznia 2013

Kore wa zombie desu ka.

Dziś chciałabym podzielić się z Wami moją opinia na temat nie zbyt znanego anime 'Kore wa zombie desu ka'. Anime to opowiada historię na pierwszy rzut oka zwyczajnego licealisty Ayumu Aikawy,który ceni sobie ciszę i spokój. Pewnej nocy Ayumu zostaje zabity i przywrócony do życia przez Eucliwood hellscythe,po czym staje się zombie. Podczas na pozór zwyczajnego,nocnego spaceru po cmentarzu,które Ayumu odbywał dość często spotkał się z bardzo nietypową sytuacją jaką była walka wielkiego niedźwiedzia
 z drobna,dziwnie ubraną dziewczyną- Haruną,która jak się później okazuję zna magię i nazywana jest 'Masou Shoujo'. Haruna po walce w niewyjaśniony sposób traci swoją moc i zmuszona jest do zamieszkania z Aikawą do rozwiązania problemu.Wkrótce dołączają do nich inne postaci 'nie z tego świata' posiadające nadprzyrodzone moce.

Anime,które można nazwać 'japońską seksmisją'.Lekkie,zabawne miejscami wzruszające 12 odcinków.
To co mnie osobiście wydaje się trochę odpychające i nie pasujące do konwencji to wszechobecne...ecchi...tak,jest go dużo,ale na szczęście nie tyle by fabuła zeszła na drugi plan..
Często się zdarza,że wprowadzenie elementów ecchi do anime psuje efekt. W tym wypadku tak nie jest, aczkolwiek często pojawiają się tam sceny ecchi,gdy nie jest to wskazane i przestaje mieścić sie to w granicach dobrego smaku,jednak można na to przymrużyć oko.
Dość zaskakująca jest też postać seraphim - dziewczyny,która dołącza do wesołego grona. Jest ona ninja-wampirzycą. O ile po sposobie walki można wywnioskować,że jest ona ninja o tyle ciężko się domyśleć,że jest ona wampirem.
Plusem jest ciekawy opening i ending pasujący do anime oraz przyjemna dla oka kreska.
Wydaje mi się,że mogę polecić to anime osobom,które lubią fantasy,komedie,opowieści o magicznych dziewczynach i którym nie przeszkadza wszechobecne ecchi.
Moja ocena tego anime to 8/10,ale to tylko moja opinia. Chętnie poczytałabym opinie osób,które miały styczność z tym anime i chciałyby się o nim wypowiedzieć lub je ocenić.
Dorzucam jeszcze link,gdyby kogoś to anime zainteresowało :
http://www.animezone.pl/odcinki-online_kore-wa-zombie-desu-kaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz